Vtipy - Vtipné texty - Číslování verzí programu

Historie číslování verzí programu

1.0: Obecně ve firmě známá jako "jedna bug nula" nebo "betaverze 2". Museli jsme ji vypustit, protože Vánoce již klepaly na dveře a bylo třeba náš program uvést na trh. Modlíme se, aby alespoň trochu fungovala a doufáme, že její fungování bude alespoň trochu připomínat údaje z marketingu.

1.1: Opravili jsme všechny nejzávažnější chyby.

1.2: Objevili jsme ještě pár chyb, které jsme opravili, nyní náš program konečně funguje tak, jak má.

1.3: Ech, při opravování nejzávažnějších chyb jsme udělali pár nových a ty jsme museli opravit také. Začínají nám v hojné míře přicházet stížnosti na kvalitu lokalizace do jazyka jedné malé středoevropské země, zadali jsme ji jedné tamní firmě, příště musíme spolupracovat s někým jiným.

1.5: Opravili jsme ještě pár drobných chyb, takže nyní už se konečně dá náš program používat aniž by neustále padal.

1.66: Přeci jen se našlo ještě pár chyb, takže jsme je opravili.

1.7: Předělali jsme celý program, vypadá nyní graficky lépe než předchozí verze a má několik rozšířených funkcí. Bohužel nelze od této verze použít uložené dokumenty ze starších verzí programu. Lokalizaci jsme zadali opět stejné firmě, není sice nejkvalitnější, ale nikdo jiný nám to tak levně neudělá.

1.8: Není překvapivé, že při těch velkých změnách jsme pár věcí pokazili. Ale tentokrát už jsme se věnovali důkladnému testování, takže snad opravením starých chyb nevznikly žádné nové.

1.9: Přidali jsme k programu několik nových funkcí a odstranili pár chyb.

2.0: Konečně máme produkt, se kterým jsme chtěli začít. Není to přesně to, co zákazník chce, ale pracujeme na tom.

2.1: Pardon, jedna se přeci jen objevila. Pitomej překlep a nevěřili byste, kolik problémů to udělá.

2.2: Nějaký štoural našel chybku, která byla už ve verzi 1.0, a nedal pokoj, dokud jsme ji neopravili.

3.0: Tak, konečně máme pocit, že to je to pravé! Většina zákazníků je s tímhle doopravdy spokojená.

3.1: Samozřejmě, pár věcí jsme zase zvrtali.

4.0: Přidáno několik nových funkcí. Je to teď dvakrát větší než na začátku a budete potřebovat více paměti a rychlejší procesor.

4.1: Už jen jedna nebo dvě chybky, opravdu!

5.0: Potřebujeme se zaměřit na nový produkt, ale máme základnu uživatelů, o kterou se musíme starat. Po této verzi snižujeme stavy na projektu.

6.0: Museli jsme opravit pár drobností, které byly v 5.0 špatně. Nebylo jich moc, ale protože jsme na to již dlouhou dobu nesáhli, můžeme tomu říkat velký patch. Abychom obhájili změnu hlavního čísla verze, přidali jsme také pár nových funkcí.

6.1: Protože odcházím od firmy a jsem poslední, kdo tady na tom ještě dělá, chtěl jsem, aby všechny věci, které ještě předělám, byly v praxi, než odejdu. Přidal jsem taky pár pěkných demíček, protože se poslední dobou v tomhle svém temném koutě pěkně nudím (stěžoval jsem si na osvětlení, ale marně). Říkají něco o zbytečném vývoji, ale hodlají to prodávat, dokud se na tom dá ještě něco trhnout. Nechávám kód v nejlepší možné podobě, kdyby s ním náhodou musel ještě někdo něco dělat, ale myslím, že se v tom stejně nikdo nevyzná.